👈 فروشگاه فایل 👉

 عوامل موثر بر رضایت شغلی و بررسی نظریه ها و ابزار اندازه گیری

ارتباط با ما

... دانلود ...

 عوامل موثر بر رضایت شغلی و بررسی نظریه ها و ابزار اندازه گیری

 هدف از این تحقیق عوامل موثر بر رضایت شغلی و بررسی نظریه ها و ابزار اندازه گیری می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

33

حجم

157/898 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

يكي از عواملي كه در بقاي سازمان ها بسيار موثر است عامل نيروي انساني است. هر فرد سعي مي كند شغلي را انتخاب كند كه علاوه بر تامين نيازهاي مادي، نيازهاي رواني او را نيز تامين نمايد. به طور كلي موفقيت هر سازمان تا حدود زيادي بستگي به تلاش و رضايت كاركنان سازمان دارد. شايد بتوان گفت كاركناني كه داراي روحيه بالاتر، خلاقيت و مهارت هستند، از رضايت شغلي بهتر و بالاتري برخوردار هستند (روحي عزيزي و مهدوي، 1379، ص 51).

هنگامي كه كاركنان به سازمان ها مي پيوندند، مجموعه اي از خواسته ها، نيازها و آرزوها را كه باعث ايجاد انتظارات شغلي مي شود، با خود وارد سازمان مي نمايند. پاسخ هاي سازمان به خواسته ها و توقعات كاركنان، احساس مثبت يا منفي افراد به شغل خود (رضايت يا نارضايتي شغلي) را شكل مي دهد. در واقع رضايت شغلي نشان دهنده ميزان رابطه توقعات كاركنان با پاداش هاي سازمان است (Willem ; et al. ; 2007). 

طبق تعريف رضایت شغلی عبارت است از ارزیابی كاركنان از شغل خودشان در چهارچوب کاری معين  (Carrier&;  Bourque; 2009 ; p.33). بنابراين مديران بايد حداقل به سه دليل به رضايت شغلي كاركنان سازمان مربوط اهميت دهند: بين رضايت شغلي و بهره وري ارتباط وجود دارد؛ ثابت شده است كه كاركنان راضي، از سلامت جسمي و رواني بهتري برخوردارند و همچنين افراد ناراضي سازمان را ترك مي‎كنند و بيشتر استعفا مي دهند؛ رضايت شغلي پديده اي است كه از مرز سازمان و شركت فراتر مي رود و اثرات آن در زندگي خصوصي فرد و خارج از سازمان (جامعه) نيز مشاهده مي شود (شكري و همكاران ، 1391 ،ص 120).

فهرست مطالب

1-7) تعاريف مفهومي و عملياتي رضایت شغلی    1

 نظری رضایت شغلی    4

2-2-1) مقدمه ای بر رضایت شغلی    4

2-2-2)  تعاريف و مفاهيم رضايت شغلي    5

2-2-3) اهمیت رضایت شغلی    7

2-2-4) نظریه های رضایت شغلی    8

2-2-5) اندازه گيري رضایت از شغل    9

2-2-6) ابزار اندازه گيري رضایت از شغل    10

2-2-7) عوامل موثر بر رضایت شغلی    10

2-2-8) پیامدهای رضایت شغلی    14

بخش دوم:پیشینه پژوهش رضایت شغلی

منابع و ماخذ:    23

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی روشهای تدریس و ارائه مطلب پاورپوینت بررسی ایمنی و حفاظت در مقابل آتش سوزی پاورپوینت فصل هشتم کتاب تئوری حسابداری مالی اسکات ترجمه پارسائیان با موضوع اهمیت رویه های حسابداری و تئوری اثباتی حسابداری ماهیت نقدشوندگی و ریسک نقدشوندگی بازر و سهام پایان نامه كارشناسی روانشناسی با عنوان بررسی اثر اضطراب بر نقاشی کودکان