👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سرطان

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سرطان

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرطان که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

222/592 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سرطان عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

قديمي ترين توصيف سرطان را در نوشته هاي مصري مي توان يافت که در آن به غده يا تومور سينه اشاره شده است و مربوط به 1500 تا 3000 سال پيش از ميلاد مسيح است. قديمي ترين نمونه ي سرطاني هم حدود 1600 تا 1900 سال قبل از ميلاد در بازمانده ي جمجمه ي زني مشاهده شده است. اسکلت موميايي شده اي در پرو، آثاري از سرطان پوست را نشان مي دهد که مربوط به 2400 سال پيش است. شواهد نشان مي دهد که احتمالاً بقراط يوناني اولين کسي است که اين بيماري را تشخيص داده؛ تفاوت غده ي خوش خيم و بدخيم را توصيف نموده و آن را نام گذاري کرده است و چون غده ي سرطاني و رگ هاي خوني اطراف آن به خرچنگ شباهت دارد، به همين دليل بقراط اسم اين بيماري را خرچنگ مي گذارد که به يوناني کارکينوس ناميده ميشود و در ترجمه ي آن به انگليسي carcinoma نوشته شده و امروزه هم carcinos ناميده مي شود (شيخ نژاد، 1389).

ابو علي سينا (359-416 خورشيدي  )، فيلسوف و پزشک معروف ايراني قرن پنجم، پدر علم پزشکي مدرن و يکي از متفکران تاريخ هم، قريب 1000 سال قبل در کتاب  «قانون» سرطان را توصيف کرده و درباره ي تشخيص و روش درمان آن نسخه هايي سودمند ارائه کرده است (شيخ نژاد، 1389).

فهرست مطالب

تعریف نظری سرطان

تعریف عملیاتی سرطان

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرطان

2.1    سرطان    4

2.1.1    تاريخچه    4

2.1.2    سرطان چه نوع بيماري است؟    5

2.2    تفاوت مولکولي سلول سالم و سرطاني    6

2.2.1    همه گيري (اپيدمي) سرطان    6

2.2.2    عوامل کلي سرطان    7

2.2.3    علايم و عوارض عمومي سرطان چيست؟    8

2.2.4    علايم و عوارض اختصاصي سرطان    11

2.2.5    روش هاي درماني    12

2.3    پيشينه ي تحقيقاتي    15

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

نگرشی بر ویژگیهای کارآفرینان و موانع وچالشهای کارآفرینی فردی در ایران مدل ها و نظریه های انگیزه پیشرفت و عوامل موثر بر انگیزش پیشرفت تحصیلی پاورپوینت تحلیل تجزیه پذیری قرارداد در کنوانسیون بیع بین المللی کالا (1980) وین و حقوق ایران مقاله ترجمه شده یک رویکرد برنامه ریزی امکانی مکان یابی تخصیص چند دوره ای برای مراکز اهدای عضو تحت عدم قطعیت توانمند سازی كاركنان