👈 فروشگاه فایل 👉

پروپوزال پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروپوزال پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان

این پروپوزال با هدف ارزیابی و اولویت بندی مقتضیات وجودی سازمان جهت استقرار مدیریت دانش، در سازمان صنایع دریایی گروه شناورهای اثرسطحی انجام شده است.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

70

حجم

838/39 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مديريت دانش از عوامل حياتي و کلیدی موفقیت سازمان هاست. دانشمندان در تحقيقات خود يافته اند كه مديريت دانش برخلاف مديريت هاي ديگر زودگذر نيست بلكه اثرات ماندگاري دارد. شرايط و فضاي رقابتي سازمان ها بيش از پيش پيچيده و به سرعت در حال تغيير است، به گونه اي كه سرعت تغيير در بيشتر سازمان ها به مراتب بيشتر از توان پاسخگويي و تطبيق آن هاست. تغييرات مستمر دانش نيز وضعيت عدم تعادل جديدي را براي سازمان ها به وجود آورده است. در اين ميان تنها سازمان هايي مي توانند به حيات خود ادامه دهند كه بتوانند مزيت رقابتي خود را حفظ نمايند. به نظر انديشمندان اين عرصه حفظ مزيت رقابتي و بقاء سازمان به كمك مديريت دانش امكان پذير است، به نحوي كه بتوان به طور مستمر به خلق دانش هاي نو در سازمان پرداخت(عباسی، 3،1388).

     اجرای اثر بخش مدیریت دانش مستلزم توجه به زیرساخت ها یا عوامل کلیدی است که نقش کاتالیزور دارند و موجب تسهیل و توانمندی آن می گردند. بنابراین سازمان ها هنگام طراحی و اجرای مدیریت دانش، بایستی از زیرساخت های مورد نیاز آن اطمینان حاصل کنند (راستوگی، 2000، 45).ارزیابی مقتضیات استقرار مدیریت دانش اولین گام در استقرار مدیریت دانش است که کلیه سازمان ها ملزم به انجام آن در این مسیر هستند، زیرا اگر مقتضیات و پیش نیازهای لازم برای استفاده از چنین فرآیندی فراهم نباشد حاصلی به جزء اتلاف منابع انسانی، وقت و منابع مالی نخواهد داشت، پس سازمان ها قبل از هر اقدامی، باید از وجود مقتضیات و پیش نیازهای سازمان خود  در ارتباط با استقرار، اطمینان حاصل نمایند تا در صورت مطلوب نبودن آن ها، نسبت به بهبود آن ها اقدام و پس از حصول اطمینان از مطلوب شدن آن ها ، به استقرار و پیاده سازی مدیریت دانش بپردازند.

فهرست مطالب

چکیده  1

فصل اول:کلیات تحقیق

1-1- مقدمه3

1-2- بيان مسأله  5

1-3- اهمیت و ضرورت انجام تحقيق  5

1-4- اهداف تحقيق 6

1-5- سوالات تحقیق7

1-6- فرضيه‏هاي تحقیق  8

1-7- قلمرو تحقیق9

1-8- محدودیت های تحقیق 9

1-9- اصطلاحات10

روش اجرای تحقیق

3-1-مقدمه64

3-2- جامعه آماري64

3-3- حجم نمونه 65

3-4- مراحل و روش محاسبات تحقیق    65

3-4-1-  روش بررسی وضع موجود مقتضیات مدیریت دانش    67

3-4-2- اولویت بندی  زیرمعیار ها  71

منابع و مآخذ 

👇محصولات تصادفی👇

پروپوزال بررسی ارتباط سبک زندگی اسلامی با سلامت روان دانشجویان دانشگاه پاورپوینت فصل هشتم کتاب تئوری حسابداری جلد اول تألیف دکتر شباهنگ با موضوع مفاهیم سود برای گزارشگری مالی مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی و انواع آن 77 صفحه کاربرد مدل سوات در آسیب شناسی سیستم برون سپاری خدمات شهری مستندات حکم حجاب در نظام قانونگذاری اسلامی